Історичні та організаційно-правові основи формування вітчизняної системи публічного управління соціальним захистом

У статті розкривається і аналізуються історичні та організаційно- правові основи формування вітчизняної системи публічного управління соціальним захистом.
Запропонована авторська хронологія становлення вітчизняної системи публічного управління соціальним захистом, яка складається з п`яти етапів, які охоплюють понад тисячу років. Відповідно розкрито, що публічне управління у сфері соціального захисту в Україні має досить тривалу історію від церковного доброчинства у середньовіччі та модерну до виникнення державних інститутів і формування повноцінної законодавчої бази у незалежній країні.
Виявлено, що фундаментом розвитку національного соціального законодавства у сфері публічного управління соціальним захистом є різного роду міжнародні соціальні акти які мають як регіональний так і світовий рівні. Відповідно, доведено, що вітчизняна нормативно-правова база здійснення публічного управління у досліджуваній сфері досить розгалужена, проте виходячи з євроінтеграційної стратегії нашої держави, вона передбачає приведення її у відповідність з міжнародно-правовими, в тому числі з європейськими стандартами.
Обгрунтовано, що попри наявну цілісну систему органів публічного управління соціальним захистом в Україні, проте це не виключає необхідність удосконалення системи органів влади, організаційно-правових основ її функціонування.
Ключові слова: соціальний захист, публічне управління, організаційно- правові засади, публічне управління соціальним захистом, вітчизняна система публічного управління соціальним захистом.
- Історичні та організаційно-правові основи формування вітчизняної системи публічного управління соціальним захистом
- Випуск 1-2(25-26)-2020
- Політичне, публічне та державне управління у сфері національної безпеки у контексті публічної та державної політики
- Система державного управління у воєнній сфері при веденні оборони держави у разі збройної агресії: сутність та особливості
- Створення системи підтримки інформаційних екологічних рішень як системне забезпечення екологічної безпеки держави
- Енергетична бідність в державах ЄС й Україні: сучасні тенденції та пріоритети боротьби в Україні